Roll | Utvecklare |
Kompetensområde | Data/IT |
Startdatum | 2025-08-18 |
Slutdatum | 2026-06-19 |
Omfattning | 30% |
Ort | Stockholm |
Land | Sweden |
Sista svarsdatum | 2025-04-23 (Offerter kommer att behandlas löpande) |
Kontaktperson | Annette Mårdberg (cv@keyman.se | 072-219 52 19) |
Referensnummer | #13249 |
Övergripande uppdragsbeskrivning
Det ingår i uppdraget att ersätta befintlig rapportering i Crystal Report från SImcorp till modernare rapportverktyg som PowerBi och Tableau från Snowflake.
Skallkrav
God kunskap om Simcorp Dimension och dess arkitektur.
God kunskap om rapporteringsverktyg Crystal Report
God kunskap om rapportverktyg Tabelau
God kunskap om Rapporteringsverktyg PowerBI
Börkrav
Övriga krav
Bifoga CV i Wordformat under fliken Dokument. CV:t är en viktig del i utvärderingen av konsulten. Det ska tydligt visa att konsulten har den kompetens och erfarenhet som efterfrågas för det aktuella uppdraget.
Offert för detta uppdrag måste skickas in via KeySourcingTool. Svar via mail kommer att få begränsad feedback.
Beskriv gärna kort i ”Kommentar” vid de olika kraven hur konsulten uppfyller dessa.
Leverantören intygar att konsult- och ansvarsförsäkring finns som täcker denna typ av uppdrag enligt branschstandard.
Personliga egenskaper
Noggrann och självgående
Övrig information
- För att kunna offerera på våra uppdrag måste du vara registrerad användare i KeySourcingTool och ditt bolag måste även vara affärspartner med KeyMan (kostnadsfritt).
(Om du är helt ny användare och vill registrera dig och ditt bolag i KeySourcingTool – Klicka här)
(Om ditt bolag redan är registrerat i KeySourcingTool men behöver bli affärspartner med KeyMan – Klicka här)